Piercing v pupku je trendy! Aké sú jeho najväčšie výhody a riziká?

0
3. apríl 2014 // Starostlivosť o piercing

Piercing v pupku môže dodať vášmu telu sexy vzhľad. Viete však, aké sú najväčšie výhody a riziká tohto typu piercingu?

Piercing v pupku – výhody

  • Štýlový – Piercing v pupku môže dodať vášmu telu sexy vzhľad. Ak máte vypracované brucho, piercing v pupku môže pôsobiť ako magnet na oči okoloidúcich. Takto sa rady zviditeľňujú aj mnohé celebrity, ako napríklad Keira Knightley alebo Jessica Alba.
  • Individualita – Ako je tomu aj pri iných šperkoch, piercingom v pupku môžete vyjadriť svoju individualitu alebo životný postoj. Všetko závisí od konkrétneho šperku, ktorý si vyberiete – v dnešnej dobe máte nespočetne veľa možností.
  • Diskrétny – Piercing v pupku je naozaj diskrétny a patrí k šperkom, ktoré nemusí vidieť každý. Ak sa rozhodnete piercing zakryť, stačí nosiť dlhé tričko alebo celé plavky. Piercing v pupku môže byť vašim malým tajomstvom, o ktorom bude vedieť iba váš priateľ alebo priateľka.

Piercing v pupku – pozri si aktuálnu ponuku!

Piercing pupku je trendy!

Zdroj: Tumblr

Piercingu v pupku – nevýhody

  • Infekcia – Ak piercing do pupka neaplikuje skúsený odborník v čistom prostredí, zvyšuje sa riziko infekcie, ktorá vám môže spôsobiť veľké nepríjemnosti. Okolie pupka je veľmi citlivé, preto mu treba venovať zvýšenú pozornosť a dodržiavať dostatočnú hygienu.
  • Odmietnutie – Pri každom piercingu hrozí riziko, že vaše telo šperk neprijíme. Všetko závisí od konkrétneho organizmu, ktorý môže prijať šperk za svoj, alebo s ním bojovať. V niektorých prípadoch sa telo piercingu jednoducho zbaví tzv. vycestovaním – telo piercing vytlačí a koža sa zahojí.
  • Hojenie – Ako sme už spomínali vyššie, oblasť pupka je veľmi citlivé miesto, preto je aj doba hojenia pri tomto type šperku dlhšia ako pri ostatných piercingoch. Zahojenie pupka trvá zvyčajne niekoľko mesiacov až rok, počas ktorých by ste sa mali vyhnúť kúpaliskám a obmedziť niektoré druhy športu.

Ak vás článok zaujal, prečítajte si naše staršie príspevky. Vedeli ste napríklad, že ľudia s piercingom majú častejšie sex?

Napíšte komentár

Varovanie: umelecké akty
Obsah, ktorý sa chystáte otvoriť, môže obsahovať jemné umelecké akty alebo intímny piercing. Preto, ak nemáte 18 rokov alebo vás takýto obsah uráža, kliknite na "odísť".