Obrázkový slovník #1 : piercing do pery

0
3. marec 2014 // Slovník

Ak chcete piercing do pery, mali by ste poznať všetky možnosti. Viete, aký je rozdiel medzi Monroe piercingom a Madonna piercingom? Počuli ste už o piercingu s názvom Medusa? Pozrite si prvý diel obrázkového slovníka, ktorý je venovaný piercingu pier.

Lip ring / Krúžok v pere

Krúžok v pere

Zdroj: Pinterest

Lip ring alebo krúžok v pere patrí k obľúbeným piercingom tejto časti tváre. Väčšinou býva umiestnený na kraji spodnej pery, ale nie je to pravidlo. Tento piercing môže prechádzať aj hornou perou a nemusí byť umiestnený iba na jej okraji. Šperk môže byť jemne pokrútený, vtedy ide o špirálu.

Monroe / Madonna / Crawford Piercing

Tento piercing imituje znamienka krásy slávnych žien v oblasti nad hornou perou. Ak sa piercing nachádza na ľavej strane od pier, nazýva sa po Marilyn Monroe, ak na pravej , volá sa po Cindy Crawford alebo po Madonne.

Horizontálny piercing pery

Horizontálny piercing patrí k tým menej opozeraným piercingom. Šperk je umiestnený  pozdĺž spodnej alebo hornej pery. Tento piercing patrí k tým rizikovejším, ktoré telo nemusí tak ľahko prijať.

Labreta / Piercing pod perou / Piercing do brady

Labreta - piercing pod perou

Zdroj: Pinterest

Labreta je názov konkrétneho šperku, ktorý môže byť umiestnený hocikde v okolí pier, ale najčastejšie sa používa vo význame piercingu pod perou alebo piercingu do brady (orientuje sa na stred). Existuje aj takzvaná vertikálna labreta, ktorá nezasahuje do vnútra úst, ale preniká povrchom spodnej pery.

Medusa / Philtrum / Piercing nad perou

Chceli by ste piercing nad perou? Medusa piercing patrí k tým zaujímavejším a menej rozšíreným piercingom pery. Šperk je umiestnený v žliabku medzi nosom a hornou perou a dodáva tvári zaujímavý look. Ak šperk prechádza viditeľnou časťou, ide o takzvaný jestrum piercing – vertikálnu medusu (to isté ako vertikálna labreta).

Medzi ďalšie piercingy pery patria takzvané “bites”, ktoré pripomínajú uhryznutia rôznych živočíchov, ako napríklad hada, žraloka alebo pavúka. O tomto type piercingu sa dozviete viac v nasledujúcom dieli nášho piercingového slovníka.

Napíšte komentár

Varovanie: umelecké akty
Obsah, ktorý sa chystáte otvoriť, môže obsahovať jemné umelecké akty alebo intímny piercing. Preto, ak nemáte 18 rokov alebo vás takýto obsah uráža, kliknite na "odísť".