7 dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú pre piercing

0
9. február 2014 // Ostatné

Odkiaľ sa berie túžba, nechať si telom prejsť kus kovu, skla alebo umelej hmoty? Prinášame vám 7 najčastejších dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú pre piercing. Nájdete sa v nich?

1. Ideál krásy

Fráza „na vonkajšej kráse nezáleží“ je síce pekná, ale veľmi veľa ľudí sa ňou neriadi. Priznajme si to, väčšinou sa chceme niekomu páčiť, či už sami sebe alebo svojmu okoliu. A práve táto túžba po kráse môže byť jedným z dôvodov, prečo sa toľko ľudí nechá opiercovať. Rôzne typy piercingu môžu zvýrazniť určitý rys tváre alebo tela, a tak mu dodať príťažlivejší look.

2. Priatelia to majú tiež

Človek je spoločenský tvor a túžba zapadnúť do nejakej skupiny je veľmi silná. Slabšie povahy sa môžu dať opiercovať len preto, aby zapadli do kolektívu v škole, práci alebo aj medzi kamarátov. Pocit, že s niekým zdieľate rovnakú skúsenosť, môže pre niekoho znamenať veľmi veľa.

3. Som iný ako ostatní

Nie všetci však chcú niekam zapadnúť. Mnohí ľudia sa práve naopak chcú odlíšiť od masy a vyjadriť svoju individualitu. Aj takéto rebelstvo alebo snaha o protest proti zaužívaným pravidlám môže byť jedným z dôvodov, prečo sa niekto nechá opiercovať.

4. Zmena je život

Rokmi dospievame, meníme naše postoje a názory. Niektorých môže poznačiť úmrtie blízkej osoby alebo rozchod s priateľom/priateľkou. Mnohí ľudia svoju vnútornú premenu demonštrujú aj navonok, napríklad zmenou účesu, štýlu obliekania alebo aj piercingom. Ide o akýsi rituál, ktorý má potvrdiť prerod, ktorým daná osoba práve prechádza.

5. Náboženstvo a tradície

Piercing nie je len výstrelkom dnešnej doby, ale jeho existencia siaha tisíce rokov do histórie ľudstva. Poznáme domorodé kmene v Austrálii, Afrike alebo Južnej Amerike, kde piercing bol a ešte stále je súčasťou kmeňovej kultúry. Prepichovanie rôznych častí tela má pre obyvateľov týchto oblastí veľmi silný náboženský a symbolický význam.

6. Sex vládne svetu!

Mnohí siahnu po piercingu, aby okorenili svoj sexuálny život. Už v starovekej indickej knihe Kámasútra (sprievodca sexom) sa odporúča zavádzanie rôznych ihlíc a tyčiek do penisu pre dosiahnutie ešte väčšej rozkoše pri sexe u obidvoch partnerov.*

7. Kopec dôvodov a predsa žiaden

Niekto si môže dať spraviť piercing bez toho, aby nato mal objektívny dôvod. Jednoducho sa len jedného dňa rozhodol a tým to končí. A možno sa len opil alebo prehral stávku s kamarátmi. V skutočnosti však môže ísť o viacero dôvodov, ktoré sme spomínali vyššie, len si ich jednoducho neuvedomuje.

Do ktorej skupiny patríte vy? Alebo vás k piercingu doviedlo niečo úplne iné? Dajte nám vedieť do komentára alebo nám napíšte na našom Facebooku.

*Piercing (2012, Slovart), Fotografia: Piercing (2013, Veronika Morphine)

Napíšte komentár

Varovanie: umelecké akty
Obsah, ktorý sa chystáte otvoriť, môže obsahovať jemné umelecké akty alebo intímny piercing. Preto, ak nemáte 18 rokov alebo vás takýto obsah uráža, kliknite na "odísť".